loading

Ülke Rehberi
Polonya

Polonya’da Eğitim

Polonya’nın akademik eğitim gelenekleri, bugün Jagiellonian Üniversitesi olarak bilinen Krakov Akademisi’nin kurulduğu tarih 1364’e dayanıyor.

Polonya, 400’den fazla üniversitesi, İngilizce öğretilen 800’den fazla program, güvenliği, hızlı büyüyen ekonomisi ve modern şehirleri, iyi eğitimi ve yaşam tarzı ile göz ardı edilemez bir ülke.

Sadece 20 yıldan beri devam eden Erasmus Programında, 43.000’den fazla yabancı öğrenci Polonya’da okumak için gelirken, Polonya’dan yaklaşık 100.000 öğrenci Avrupa Birliği içerisinde başka bir ülkede eğitime katılmıştır.

Polonya’ya gelen yabancı öğrenciler, yüksek Avrupa standartlarını karşılayan en çekici ve çeşitlendirilmiş eğitim fırsatlarına sahip olurlar. Tıp, biyoteknoloji veya mühendislik gibi alanların yanında sanat ve iş de okuyabilirler. Mezun olduklarında onlara verilen diploma yalnızca Avrupa çapında değil, aynı zamanda dünyanın kilit ülkelerinde tanınmaktadır.

Polonya yüksek öğretim sistemi iyi gelişmiştir. Verilen eğitimin kalitesi izlenir ve düzenli olarak değerlendirilir. Yüksek öğretimde kalite güvencesinden sorumlu ana Polonya kurumları şunlardır: Polonya Akreditasyon Komitesi, Bilim ve Yüksek Eğitim Genel Kurulu ve Polonya’daki Akademik Okulların Rektörleri Konferansı. Polonya’da 5000’den fazla kurs vardır ve bunların her biri Polonya Akreditasyon Komitesi’nin onayını almak zorunda kalmıştır.

Diğer AB ülkelerine kıyasla, Polonya’daki öğrenim ücretleri oldukça uygundur ve öğrenci geçim masrafları, diğer Avrupa şehirlerine göre oldukça aşağıdadır.

Size En Uygun Eğitim Programı Hakkında Bilgi Alın!

 

Bilgilerinizi bırakın, biz sizi arayalım