loading

Ülke Rehberi
Malta

Malta Hakkında

Akdeniz’de üç küçük adadan oluşan Malta, 180 yıl boyunca İngiliz yönetiminde kaldığından dolayı resmi dil olarak İngilizce’yi de kullanır. Türkiye’ye 2,5 saatlik uçuş mesafesinde olması ulaşım kolaylığı avantajı sağlar.

Malta Dil Okulları

Malta’da, anadili İngilizce olan diğer ülkelere göre eğitim ücretleri daha uygundur. Bunun en büyük sebebi ülkedeki dil okullarının fazla olması ve rekabettir. Ayrıca Malta’da yaşam giderleri de ana dili İngilizce olan diğer ülkelere göre daha uygundur. Malta’daki dil okullarının kalitelerinin devlet tarafından denetlenmesi de güven ortamına katkı sağlamaktadır.

Malta’daki paket programlar, dil eğitimi almak isteyen öğrencilerin işini kolaylaştırır. Bu paket programlara; kayıt ücretleri, kurs materyalleri, konaklama, uçak bileti, havalimanı transferi gibi kalemler dahildir.

Malta’daki dil okullarında sunulan programların başlıcaları şunlardır:

 

  • IELTS/TOEFL sınavına hazırlık kursları
  • Yönetici ve işadamları için programlar
  • İş İngilizcesi
  • Genel ve akademik İngilizce
  • 6-9 aylık ekonomik programlar
  • Özel dersler

Malta’da Çalışmak

Malta’da en az 90 günlük bir dil kursuna katılırsanız 91.günden itibaren haftada 20 saatlik çalışma izni hakkı kazanırsınız. Ayrıca 32 hafta süren bir eğitim programına katılırsanız 3 aylık da staj imkanı kazanırsınız. Bu 3 aylık çalışma süresini iyi değerlendirirseniz, sponsorluk alarak Malta’da yaşama ve dolayısıyla Avrupa Birliği üyesi ülkelerde kalıcı olma şansınız da bir hayli fazla.

OKULLAR HAKKINDA BİLGİ ALMAK İÇİN FORMU DOLDURUN!

Size En Uygun Eğitim Programı Hakkında Bilgi Alın!

 

Bilgilerinizi bırakın, biz sizi arayalım