loading

Üniversite/Master Programları

Yurtdışında Üniversite

Türkiye dışında bir üniversitede öğrenim görmek isteyenler veya Türkiye’deki giriş sınavlarında istediği sonucu alamayanlar için yurtdışındaki üniversiteler bir alternatif olabilir.

Yurtdışındaki üniversiteler için birçok ülkede ÖSYM’nin düzenlediği tarzda bir sınav söz konusu değildir. Ayrıca öğrencilerin YÖK denkliği alabilmesi için YKS gibi bir sınava ihtiyaç duyulmamaktadır.

Yurtdışında en fazla tercih edilen ülkeler Amerika ve İngiltere’dir. Lisans programları İngiltere’de genelde 3 yıl sürerken, Amerika’da 4 yıl sürmektedir.

Üniversite/Master Programları

Yurtdışında Yüksek Lisans (Master)

Ülkemizde yüksek lisans eğitimini yurtdışında yapmış kişilerin iş hayatında azımsanmayacak ölçüde avantajları vardır. Özellikle çalışmak istenen şirketler uluslararası şirketler ise, yabancı dil bilen ve yabancı ülke tecrübesi olan adaylar her zaman bir adım önde olacaklardır.

Yüksek lisans eğitimi kendinize yapacağınız en iyi yatırımlardan biridir ve bu yatırımı akıllıca kullandığınız takdirde getirisini mutlaka alırsınız. Yurtdışında alınan bir yüksek lisans eğitimi iş başvurularında hem lisans eğitimi almış adayların önüne hem de yurt içinde yüksek lisans eğitimi almış adayların önüne geçmenizi sağlar. Özellike Amerikan, İngiliz, Kanada gibi dünyanın sayılı üniversitelerinin olduğu ülkelerden birinden eğitim aldıysanız işi alma şansınız hayli yükselir.

Size En Uygun Eğitim Programı Hakkında Bilgi Alın!

 

Bilgilerinizi bırakın, biz sizi arayalım