loading

Yurtdışında Eğitim İçin Gerekli Hazırlıklar

Eğitimini yurtdışında sürdürerek kariyer veya akademik çalışmalar hedefleyen yada yabancı dil bilgisini o dilin anavatanında çok ileri düzeye taşımak isteyen öğrenci veya profesyonellerin danışmanlığımıza başvurması ile çok geniş bir yelpazede ülke/şehir/okul seçim yapma olanakları içeren yurtdışı eğitime başlangıç adımları daha hızlı ve güvenle atılacaktır.

Eğitiminize yurtdışında devam etme kararı aldıktan sonra – çoğu kişiye göre – geçilecek en uzun ve zor olan etap seçim süreci olacaktır. Bu süreçte ihtiyaçlarınıza ve sosyo-ekonomik şartlarınıza istinaden yapacağınız seçimin size ileride maksimum fayda sağlaması bizim ana hedefimiz olacak ve sizlere bu konuda ücretsiz danışmanlık sağlanacaktır.

Belirlemiş olduğunuz hedefler ve şartlar doğrultusunda beraber seçiminizi yaptıktan sonra okul kayıt formlarınız doldurulur, depozito bedelinin okulların belirttiği hesaba yatırılması ile ön kayıt işlemleriniz yapılır. Bununla birlikte vize için gerekli belgelerin listesi tarafınıza iletilir. Yolculuk için rezervasyonunuz yapılır.

Okuldan kayıt kabul belgesi alındıktan sonra vize için tarafınızca temin edilen belgeler tekrar kontrol edilir, eksiklerin tamamlanması istenir. Tamamlanmış belgelerle birlikte vize müracaatı prosedürlere uygun olarak yapılır. Bu arada seçim yaptığınız okula göre konaklama şekliniz de belirlenerek ön rezervasyonunuz yapılır.

Öğrenci vizenizi aldıktan sonra konaklama ve yolculuk rezervasyonlarınız kesinleştirilir.
Gideceğiniz yerde karşılama ve ulaşımınızın sağlanmasını istiyorsanız okul ile irtibat kurularak gerekli şartlar oluşturulur.

Belirlenen eğitim seçimi, konaklama ve ulaşım (havaalanından konaklama yapılacak yere kadar) şartlarına göre kalan ödeme miktarı tarafınızca okulun banka hesabına transfer edilerek bir kopyası tarafımıza iletilir.

Yolculuktan önce danışmanınızla bir kez daha buluşup gideceğiniz yer, konaklama, yaşam ve tabiki eğitiminiz hakkında tekrar gerekli bilgiler size aktarılır.

Yolculuğunuz bittiğinde, dinlendikten sonra ilk gün okul görevlileri tarafından eğitim programınız hakkında detaylı bilgiler verilir.

Eğitiminize başladıktan sonraki ilk hafta içerisinde danışmanınız sizinle tekrar iletişime geçerek önceden belirlediğiniz eğitim ve konaklama şartları hakkında izlenimlerinizi öğrenecek ve sorun varsa gerekli değişikliklerin yapılmasında yardımcı olacaktır. Yurtdışında eğitiminize devam ettiğiniz süreç içerisinde danışmanınızla her zaman iletişim halinde kalarak isteklerinizi veya sorularınızı kendisine ileterek gerekli yardımları alabileceksiniz.

Bu süreçte sizler okul seçimi ile başlayıp, kayıt, vize, konaklama ve transfer organizasyonları ile devam eden danışmanlık hizmetlerimizden her zaman ücretsiz olarak faydalanacaksınız.

Genel

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 × three =